ELGİZ HENDEN

Eğitim ve Öğrenci Koçu

Elgiz HENDEN 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olmuş, 1992 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ”Eğitim Yönetimi ve Denetimi” Doktora programına devam etmektedir.

Henden 7200 saatin üzerinde bireysel koçluk deneyimine ve Professional Certified Coach PCC-ICF, Registered ICF Mentor Coach, akreditasyonlarına sahiptir. Ayrıca 2012-2014 yılları arasında ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye Şubesi yönetim kurulunda araştırmadan sorumlu  yönetim kurulu  üyesi olarak  görev yapmıştır. Halen Avrupa Koçlar ve Mentorlar Derneğinde -EMCC  K12  Eğitim Kurulunda aktif olarak  görev yapmaktadır.

2004 yılında koçlukla tanışan Elgiz Henden, koçluğun kendi üzerindeki pozitif etkilerini deneyimlemiş ve 2009 yılında eğitim kurumlarının koçluk ihtiyaçlarını karşılamak üzere İz Koçluk Eğitim ve Danışmanlık merkezini kurmuştur. Henden hem bireylere, hem de kurumlarda  özel projelerde  bireysel ve takım koçluğu hizmeti sunmaktadır. Özellikle gençlerin meslek seçiminde, performans arttırmasında, İş hayatına yeni başlayan bireylerin koçluk ihtiyaçlarının karşılanmasında ve Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite nedeniyle eğitim ve iş yaşamında zorluk çeken bireylerle çalışmaktadır. “Başarabilirim Çünkü…” adlı kitabın yazarı olan Henden Koçluk  çalışmalarında Pozitif psikoloji , Pozitif eğitim, Bilişsel Davranışçı Koçluk yaklaşımlarını  kullanmaktadır.

Hem profesyonel hem de kişisel gelişim eğitimlerine devam ederken 2010 yılında JST Coaching ile yaptığı iş birliği sonucu Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Türkiye’de ki İlk “Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Koçluğu” programını gerçekleştirmiştir. Yerel kültür ve global koçluk bilgisi ile geliştirdiği gençlerin akademik performanslarını geliştirmeye yönelik Türkiye’deki ilk “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu” program 2011 de, “Anne-Baba Koçluğu” programını 2012 de ve “Professional Coaching for Teen & Student” programını 2017 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonunca onaylanmıştır (ICF).

Bir gencin etrafındaki tüm sosyal kimliklere koçluk becerilerinin kazandırılmasında çaba harcayan ve her öğrencinin bir koçla çalışmayı hak ettiğine inanan Henden daha fazla gence ulaşmak adına gençlerle çalışan tüm profesyonellerin koçluk becerisi kazanmasına yeni koçların yetiştirilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

“Kendine güvenen gençler ve onları  özgür bırakan anne babaların olduğu bir dünya”  yaratmak  isteyen Henden bu  amacına hizmet etmek için bireylere koçluk yaparken anne babaları  ve  gençleri güçlendirmek için atölye ve seminer çalışmalarını  yapmaya devam etmektedir

Web sitemiz, özellikle 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanmaktadır.
Detaylar